آموزش سرمایه گذاری در طلا و سکه با روشی مطمئن حتی با درآمد اندک پیشرفته لیموناد | hoseinifinance

آموزش سرمایه گذاری در طلا و سکه با روشی مطمئن حتی با درآمد اندک پیشرفته لیموناد | hoseinifinance

این عوامل اصلی به ما کمک میکنند که تکنیک‌هایی دستمان بیاد که به ما قدرت سرمایه گذاری در طلا را بدهند و با قدرت بیشتری خرید و فروش انجام https://hoseinifinance.com/blog/financial-markets/ بدهیم. یکی از بازارهای همیشه فعال و پر سود در تمام دنیا بازار طلاست. وقتی به بازار طلا نگاه می‌کنیم، تصور می‌کنیم که فقط خرید طلای فیزیکی است که سرمایه گذاری به حساب می‌آید.

  • با استفاده از صندوق سرمایه گذاری طلا شما بصورت غیرمستقیم طلا می‌خرید و در واقع سرمایه خود برای خرید طلا را بدست افراد حرفه‌ای می‌سپارید.
  • گذشته از طلای زینتی، برخی پول نقدشان را صرف خرید سکه می‌کنند تا هزینه اجرت ساخت ندهند و سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه‌تری داشته باشند.
  • با توجه به اینکه مردم همواره به‌دنبال راه‌هایی برای سرمایه گذاری مطمئن بودند کم کم طلا هم جایگاه خاص خودش را برای سرمایه گذاری پیدا کرد و از گذشته تاکنون این فلز مورد اطمینان مردم برای حفظ سرمایه‌هایشان بوده است.
  • اکنون در شرایطی هستیم که بیش‌تر افراد نسبت به شرایط پس‌انداز با طلای فیزیکی، یک آگاهی نسبی به دست آورده‌اند.

تقریباً هیچ کالای دیگری مثل طلا قابلیت تبدیل‌شدن به پول نقد را ندارد! شما می‌توانید روی ملک، سهام و موارد دیگر هم سرمایه‌گذاری کنید؛ اما موقع فروش پول طلا سریع‌تر به جیب شما برمی‌گردد. شاید امروز هم اگر از کسی سوال شود، پاسخش جز این موارد سنتی نباشد! اما باید بدانیم که با تمام محدودیت هایی که وجود دارد، باز هم ۴ روش دیگر سرمایه گذاری در طلا در بازار ایران وجود دارد که هر کدام مزایا و معیب خود را دارند. اگر قصد خرید خود طلای فیزیکی رو دارید باید حضوری بخرید ولی امکان سرمایه‌گذاری روی طلا از روش‌های دیگه به‌شکل آنلاین امکان‌پذیر هست. بسیاری از افراد برای فرار از آسیب‌های تورم و حفظ ارزش دارایی‌های خود به سرمایه‌گذاری روی می‌آورند که سرمایه‌گذاری روی طلا و سکه یکی از گزینه‌های محبوب این افراد است.

قیمت جهانی اونس طلا

از پیاده‌روی طولانی و حمل حجم زیاد پول و طلا خودداری کنید. برای خرید و فروش سکه بهتر است به مراکز اصلی آن مراجعه کنید چون گاهی تفاوت قیمت بین برخی فروشندگان مقدار قابل توجهی است. سکه در برخی مواقع حباب قیمت پیدا می‌کند که می‌توانید آن را محاسبه کنید. اگر در هنگامی که حباب سکه کم است آن را خریداری کنید و در هنگامی که حباب آن زیاد است آن را بفروشید، سودهای قابل توجهی نصیب شما می‌شود. خرید و فروش ارزهای خارجی در مقادیر خرد یا اسکناس‌های درشت هم تفاوت قیمت‌هایی دارد.

انواع روش های سرمایه گذاری در طلا و سکه چیست؟

برای مثال ممکن است رشد اقتصادی یک کشور آمریکای لاتین بالا باشد، ولی هنگامی که بخواهید این ارز را بفروشید، مشتری مناسبی برای آن پیدا نکنید و ناچار شوید به قیمت ارزان آن را بفروشید. در نتیجه می‌بایست به این موضوع آگاه بود که خرید ارزهای خارجی بدون ریسک نیست و قوی‌ترین ارزهای بین‌المللی مثل دلار و یورو هم ممکن است سقوط‌های کوتاه‌مدت یا بلند مدت را تجربه کنند. بنابراین سعی کنید سرمایه خود را در محل‌های مختلف و با روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید تا اگر بخشی از سرمایه شما از بین رفت، زندگی شما هم با آن نابود نشود و فقط خسارتی قابل جبران را تجربه کنید. در مقایسه با برخی سرمایه‌گذاری‌ها مثل ارز و … ریسک چندانی ندارد. طلا پشتوانه پولی بسیاری از کشورهاست و دولت‌ها معمولاً به‌اندازه ذخیره طلای خود پول چاپ می‌کنند.

نکات لازم در هنگام خرید ارزهای خارجی

استراتژی‌های مختلف برای ورود به بازارهای مختلف طلا، طلای فیزیکی مانند سکه و گردنبند و زیورالات، طلا در بورس‌های جهانی آورده شده است. همچنین انواع استراتژی و تحلیل نرخ ارز و انس جهانی، شما را تبدیل به یک تحلیلگر و پیش بینی کننده قیمت طلا می‌کند. دوره جامع طلا (رویال) اولین و جامع ترین دوره آموزش سرمایه گذاری در طلا می باشد و به جرات می توان گفت که با مشاهده این دوره به هیچ مرجع دیگری برای یادگیری استراتژی های خرید و فروش طلا نیاز نخواهید داشت. به‌طورکلی می‌توان گفت که سرمایه‌ گذاری در بازار سکه و طلا یکی از پرسودترین و مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در دنیای اقتصاد بدانیم. به‌هرحال طلا ارزشی ذاتی دارد که سالیان سال پابرجا بوده است.