آیا گواهی توسعه منطبق شما معتبر است؟ – ساخت و ساز و برنامه ریزیبرای چاپ این مقاله کافی است در سایت Mondaq.com ثبت نام کنید یا وارد شوید.

در تصمیم اخیر شورای ولوندیلی شایر در مقابل کندی [2023] NSWLEC 53 دادگاه زمین و محیط زیست اعلام کرده است که عدم درج “هدف” توسعه در گواهی توسعه منطبق توسط یک گواهی کننده یا مرجع رضایت، می تواند آن گواهی را باطل کند.

مفاهیم

  • گواهی توسعه منطبق فقط برای یک هدف مجاز صادر می شود.

  • گواهی دهندگان و مقامات رضایت باید قبل از صدور گواهی توسعه منطبق، تمام اقدامات لازم را انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند که توسعه مطابقت دارد.

  • صدور گواهی توسعه منطبق از مالک زمین در برابر اقداماتی که شورا برای اعلام اعتبار گواهی توسعه منطبق با آن آغاز می کند محافظت نمی کند.

زمینه

در 28 اکتبر 2021، یک گواهی‌دهنده گواهی توسعه منطبق را صادر کرد (CDC) به یک مالک زمین، اجازه ساخت یک “آلمان جداگانه” در زمین واقع در Cawdor، NSW. سوله پیشنهادی، با مساحت تقریبا 1400 متر2، توسط مالک زمین در نظر گرفته شده بود تا از آن برای نگهداری مجموعه اتومبیل خود استفاده شود. اما گواهی دهنده از قصد مالک زمین در این زمینه آگاه نبوده است. در پی شکایت یکی از همسایگان در حین ساخت سوله، شورای محلی یک افسر را برای بررسی فرستاد.

شورا رسیدگی در دادگاه زمین و محیط زیست را با به چالش کشیدن اعتبار CDC به دلایل متعدد آغاز کرد. نکته قابل توجه خاص، شورا ادعا کرد که CDC ادعا کرده است که اجازه اجرای توسعه‌ای را داده است که مطابق با بند 3A.5 ،مت 3A “کدهای مسکن روستایی” در نظر گرفته نشده است. سیاست برنامه ریزی محیط زیست ایالتی (مستثنی و مطابق کد توسعه) 2008 (NSW) (کدهای SEPP).

این بر این اساس بود که CDC هدف سوله را شناسایی نکرد و بر این اساس توسعه ادعا شده توسط CDC تایید شده را نمی توان به ،وان توسعه منطبق توصیف کرد که ممکن است در زمین برای اه، 4.6 از قانون انجام شود. قانون EPA و کدهای SEPP.

چگونه CDC را تعریف کنیم

دادگاه ابتدا باید روش من،ی را برای تفسیر CDC در نظر می گرفت. در انجام این کار، Pain J نظرات و یافته های زیر را ارائه کرد:

  • (1) رضایت توسعه، همانطور که توسط s 1.4 قانون EPA تعریف شده است، شامل CDC می شود، مگر اینکه صراحتاً مستثنی شده باشد.

  • (2) یک CDC به صورت واقعی عمل می کند و شرایط آن باید در ظاهر یا حدا،ر با استناد به اسنادی که در غیر این صورت در آن گنجانده شده است، در شرایط محدود واضح باشد. [45].

  • (3) شواهد بیرونی، مانند مکالمات و ایمیل‌های بین افراد قبل از صدور CDC نمی‌تواند به تفسیر CDC کمک کند. [46].

برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید:

کلویی هاوارد، همکار
تلفن: +61 2 9777 8342
ایمیل: [email protected]

محتوای این مقاله به منظور ارائه یک راهنمای کلی در مورد موضوع است. باید در مورد شرایط خاص خود از یک متخصص مشاوره بگیرید.

مقالات پرطرفدار در مورد: املاک و مستغلات و ساخت و ساز از استرالیا

ادعای پرداخت با نام دیگر

پایپر آلدرمن

رهنمودهای قضایی اخیر نیوساوت و، که توجه به ماهیت، به جای شکل، ادعاها و برنامه های پرداخت را معطوف می کند.


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1339310