امنیت غیرمنقول: واجد شرایط بودن حق حق برای سازه های موبایل – ساخت و ساز و برنامه ریزیبرای چاپ این مقاله کافی است در سایت Mondaq.com ثبت نام کنید یا وارد شوید.

دادگاه عالی انتاریو تأیید کرد که ک، های درس قابل حمل به ،وان “بهبود” شناخته می شوند و بنابراین واجد شرایط حق حبس تحت انتاریو هستند.
قانون ساخت و ساز همین نتیجه احتمالاً در سایر استان ها و مناطق کانادا نیز حاصل خواهد شد.

در آلبرتا، یک سازه در صورتی واجد شرایط حق حق است که به ،وان یک “بهبود” تحت شرایط پرداخت سریع و قانون حق ساخت و ساز. تعیین اینکه دقیقاً چه کاری ممکن است واجد شرایط حق حبس باشد می تواند مشکل باشد، به خصوص زم، که محصول سیار باشد.

وقتی سازه ای که از نظر فنی متحرک است ارزش زمین را بهبود می بخشد چه اتفاقی می افتد؟ آیا آن سازه ها واجد شرایط حق حق هستند؟ دیوان عالی دادگستری انتاریو اخیراً در حالی که بررسی می‌کند که آیا دستگاه‌های قابل حمل واجد شرایط حق حق هستند یا خیر، به این موضوعات اشاره کرده است.

در حالی که تعریف “بهبود” در آلبرتا در مقابل انتاریو متفاوت است، مقررات آلبرتا گسترده تر است و موارد بیشتری را شامل می شود. مقررات قابل اجرا در زیر تشریح شده است.

قانون آلبرتا


بخش 1 (د)


“بهبود” به م،ای هر چیزی است که ساخته شده، برپا شده، ساخته شده، قرار داده شده، حفر شده یا حفاری شده است، یا قرار است ساخته شود، برپا شود، ساخته شود، قرار داده شود، حفر یا حفاری شود، روی یا در زمین.
مگر چیزی که نه به زمین ،بانده شده باشد و نه در نظر گرفته شده باشد یا جزء آن زمین شود

قانون انتاریو


بخش 1(1) “بهبود به م،ی در رابطه با هر زمین است، (الف) هرگونه تغییر، اضافه یا تعمیر اساسی در زمین،


(ب) هرگونه ساخت و ساز، نصب یا نصب بر روی زمین، از جمله نصب تج،ات صنعتی، مک،کی، الکتریکی یا سایر تج،ات در زمین یا روی هر ساختمان، سازه یا کار در زمینی که برای استفاده عادی یا مورد نظر از زمین ضروری است. زمین، ساختمان، سازه یا آثار، یا


ج) ت،یب یا حذف کامل یا جزئی هر ساختمان، سازه یا کار در زمین

آیا می توان سازه های قابل حمل را به بند کشید؟

هیئت مدرسه Ty Corporation را استخدام کرد تا برای یکی از مدارس خود وسایل قابل حمل بسازد تا هجوم پیش‌بینی‌شده دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده را در خود جای دهد. شرکت تای با OnPoint قرارداد فرعی انجام داد. علیرغم عدم در نظر گرفتن این قرارداد، هیئت مدیره مدرسه تقریباً 10 درصد عقب نشینی را حفظ کرد.

OnPoint قبل از تکمیل ساخت و ساز، مقصد دستگاه های قابل حمل خود را می دانست. OnPoint بخش هایی را خارج از سایت ساخت اما کار را در محل مدرسه به پایان رساند. دادگاه به ویژگی‌های مرتبط زیر این دستگاه‌های قابل حمل اشاره کرد:

  • آنها شامل یک ک، درس بودند.

  • آنها دارای کف، دیوار، پنجره، پله و سقف بودند.

  • برای ایجاد مقاومت در برابر باد، پایه ها در زیر زمین قرار داده شدند

  • آنها دارای برق، گرمایش، Wi-Fi، سیستم های تهویه هوا، عایق، پله ها، سیستم های روشنایی، تخته سیاه/تخته سفید و فضای ذخیره سازی بودند.

  • حمام و آب لوله کشی نداشتند.

پس از تکمیل پروژه، OnPoint برای ارزش کار مدرسه حق التزام به ملک مدرسه ثبت کرد. هیئت مدرسه با این ادعا که دستگاه های قابل حمل واجد شرایط «بهبود» نیستند، حق حبس را به چالش کشید.

تصمیم

دادگاه تصمیم گرفت که دستگاه های قابل حمل “بهبود” هستند. بنابراین حق حبس معتبر بوده است.

دادگاه ابتدا م،ای «بهبودها» را تفسیر کرد. نتیجه گیری شد که “بهبود” هر چیزی برای استفاده عادی یا مورد نظر ملک ضروری است و ارزش آن را افزایش می دهد. دادگاه هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا دستگاه های قابل حمل “بهبود” هستند، سطح ادغام آنها با زمین موجود، اینکه آیا آنها به ،وان قابل حمل به بازار عرضه شده اند یا خیر و قصد طرفین قرارداد را ارزیابی کرد.

دادگاه بازپرداخت 10 درصدی را استثنایی اثباتی در نظر گرفت. اگر چه تحت قرارداد در نظر گرفته نشده است، هیئت مدیره مدرسه خود را به شیوه ای منطبق با انعقاد قرارداد برای کاری که می تواند مشمول توقیف باشد با ادعای این عقب نشینی رفتار کرد.

دادگاه سپس نحوه ساخت دستگاه های قابل حمل و نحوه حذف آنها را بررسی کرد. ساخت و ساز به مواد، ماشین آلات و نیروی کار قابل توجهی نیاز داشت، و همچنین حذف آنها. اگرچه از نظر فنی متحرک است، اما قابل حمل به طور خاص برای سایت مدرسه ساخته شده است.

ماهیت متحرک دستگاه های قابل حمل به خودی خود تعیین کننده نبود تا تصمیم بگیرد که آنها “بهبود” نیستند، زیرا تقریباً همه سازه ها را می توان با استفاده از تکنیک های مهندسی مدرن جابجا کرد. بر این اساس، دادگاه ماهیت پروژه را با “بهبود” زمین مطابقت دارد.

پرتابل ها به جای ساختن یک بال مدرسه دیگر ساخته شدند. بدون دستگاه‌های قابل حمل، مدرسه نمی‌توانست کار خود را به نحو رضایت‌بخشی انجام دهد. دادگاه تشخیص داد که وسایل قابل حمل بدون شک ارزش زمین را بهبود می بخشد.

قابل اجرا در آلبرتا

اگرچه تعریف “بهبود” از است، به استان دیگر متفاوت است، عواملی که توسط دادگاه انتاریو برای تعیین اینکه آیا یک ساختار واجد شرایط حق حق است در نظر گرفته شده است، در سراسر کانادا ثابت است. دادگاه ها به کار مورد نیاز برای ساخت و حذف یک سازه و اینکه چقدر با ارزش زمین یکپارچه است، در هنگام تعیین اینکه آیا این یک “بهبود” است، بررسی خواهند کرد.

این مورد نشان می دهد که یک سازه برای واجد شرایط بودن به ،وان “بهبود” زمین نیازی به غیر منقول بودن ندارد. با توجه به زمان و ت، که برای ساخت سازه‌های متحرک فنی مانند دستگاه‌های قابل حمل صرف می‌شود، پیمانکاران می‌توانند مطمئن باشند که این کار احتمالاً قابل قبول است.

محتوای این مقاله به منظور ارائه راهنمای کلی در مورد موضوع است. باید در مورد شرایط خاص خود از یک متخصص مشاوره بگیرید.

مقالات پرطرفدار در مورد: املاک و مستغلات و ساخت و ساز از کانادا

مدت محدودیت و صدور فاکتور

Miller T،mson LLP

Harvest Operations Corp v Obsidian Energy Ltd, 2022 ABKB 848[1] درخواست تجدیدنظر از تصمیم قاضی پروس است که در آن حکم اجمالی به نفع شاکی، عملیات برداشت…


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1309984