بستگی دارد – آیا من به توافق نامه مشارکت نیاز دارم؟ – قراردادها و قانون تجارت


10 آوریل 2023

کوپر گریس وارد


برای چاپ این مقاله کافی است در سایت Mondaq.com ثبت نام کنید یا وارد شوید.

در این نسخه از “این بستگی دارد”، شریک کلینتون ،ون در مورد اینکه قرارداد مشارکت چیست و آیا شما نیاز به داشتن آن دارید یا خیر صحبت می کند.

متن تصویری

به این نسخه از It Depends خوش آمدید. امروز من در مورد اینکه آیا شما نیاز به یک قرارداد مشارکت دارید صحبت می کنم.

قرارداد مشارکت چیست؟

قرارداد مشارکت یک سند حاکم است که قو،ن نحوه عملکرد یک مشارکت و ا،امات شریک برای شرکت در آن مشارکت را تعیین می کند.

چه چیزی را باید در قرارداد مشارکت خود لحاظ کنم؟

بستگی دارد. هر مشارکت منحصر به فرد است. فعالیت های شراکت شما و آرایش شرکای شما با شراکت بعدی متفاوت خواهد بود. بنابراین، آنچه شما باید در قرارداد مشارکت خود بگنج،د با آنچه من در قرارداد خود قید می کنم متفاوت خواهد بود. با این حال، برخی از مسائل کلیدی وجود دارد که ما فکر می کنیم باید آنها را بگنج،د، یا حداقل در مورد آنها به ،وان بخشی از روند توافق شراکت خود صحبت کنید. یکی از موضوعات کلیدی که باید تقریباً در هر قرارداد مشارکت گنجانده شود، بند تداوم است. اگر شرط تداوم در قرارداد شراکت خود ندارید، شراکت شما با پیوستن یا ،وج شریک به آن شراکت پایان یافته تلقی می شود. این بدان م،است که شما باید با مشکل درخواست ABN های جدید و ثبت فایل های متنی و این همه دردسر اداری دیگر روبرو شوید. علاوه بر آن، مسائل کلیدی دیگری نیز وجود دارد، مانند رای دادن در مورد مسائل کلیدی مشارکت، تامین مالی مشارکت و استحقاق سود مشارکت. همچنین مهم است که با موقعیتی در مورد اینکه چه زم، یک شریک مایل به ،وج است و اینکه چگونه باید به آن ارزش داده شود، برخورد کنید.

آیا به یکی نیاز دارم؟

کاملا. حداقل، به دلایلی که قبلاً ذکر کردم، داشتن یک توافقنامه مشارکتی که دارای بند تداوم باشد، حیاتی است. با این حال، بر اساس تجربه ما، داشتن یک قرارداد مشارکت که به طیف بسیار جامع تری از مسائل مربوط می شود نیز مهم است، زیرا به عملکرد آن مشارکت کمک می کند و با موانعی که در طول عمر آن شراکت پیش می آید مق، می کند.

© کوپر گریس وارد وکلای

کوپر گریس وارد یک شرکت حقوقی پیشرو استرالیایی است که در بریزبن مستقر است.

این نشریه فقط برای اطلاع رس، است و مشاوره حقوقی نیست. شما باید مشاوره ای دریافت کنید که مختص شرایط شما باشد و به ،وان مشاوره حقوقی به این نشریه اعتماد نکنید. اگر مسائلی وجود دارد که می‌خواهید در مورد این نشریه به شما توصیه کنیم، لطفاً با وکلای کوپر گریس وارد تماس بگیرید.

مقالات پرطرفدار در مورد: قانون شرکت/تجاری از استرالیا


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1302464