بسیاری از اساتید دانشگاه MIT از آزادانه صحبت کردن می ترسند در حالی که دانشجویان از منع سخنرانان با دیدگاه های مخالف حمایت می کنند – جاناتان تورلی


در موسسه فناوری ماساچوست (MIT) یک نظرسنجی جذاب و دل،اش در مورد وضعیت آزادی بیان وجود دارد. بنیاد تازه منتشر شده برای حقوق و بیان فردی (FIRE) نظر سنجی ترس فزاینده ای را در میان اساتید نسبت به توانایی آنها برای صحبت آزادانه در ک، ها یا سایر انجمن ها در محوطه دانشگاه نشان می دهد. برع،، ا،ریت دانشجویان معتقدند که فریاد زدن یا مسدود ، سخنران، که نظرات مخالف دارند، قابل قبول است. این نظرسنجی تأثیر پایین دستی دانش آموز، را که در دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان به آنها آموزش داده شده است که گفتار مضر است و جلوگیری از آزادی بیان یک اقدام شریف و ضروری است، نشان می دهد.

یک نظرسنجی که اخیراً مورد بحث قرار گرفته است نشان می دهد که تقریباً 60 درصد از دانش آموزان می گویند که از صحبت آشکار در ک، می ترسند. این درصد با نظرسنجی های دیگر در سراسر کشور مطابقت دارد. نظرسنجی MIT نشان می دهد که بسیاری از اساتید همین احساس را دارند و عدم تحمل درک شده در محوطه دانشگاه به طور چشمگیری در چند سال اخیر افزایش یافته است.

MIT کوچکی از این نگر، ها و سردرگمی اساسی در مورد آزادی بیان و حمایت از آزادی دانشگاهی است. ما مبارزه در دانشگاه را پس از تصمیم ظالمانه برای لغو سخنر، دوریان ابوت، ژئوفیزیکدان دانشگاه شیکاگو در سال 2021 دنبال کردیم. این تصمیم شرم آور بود که شهرت MIT را به ،وان یک موسسه آموزش عالی خدشه دار کرد. با این حال، هیچ ، به دلیل این اقدام مجازات یا توبیخ نشد.

اخیراً به نظر می رسید MIT با بی،ه ای قدرتمند در حمایت از آزادی بیان، خود را تا حدودی نجات داده است. با این حال، بسیاری از اساتید و دانشجویان به وضوح متقاعد نشده اند.

این نظرسنجی نشان داد که تقریباً 25 درصد از اعضای هیئت علمی گزارش دادند که احتمالاً «بسیار» یا «بسیار» خودسانسوری می‌کنند. 40 درصد از اعضای هیئت علمی در حال حاضر نسبت به سال 2020 احتمالاً «بیشتر» یا «بسیار بیشتر» در محوطه دانشگاه خودسانسوری می کنند. همچنین مشخص شد که 32 درصد از دانشجویان و 41 درصد از اساتید «موافق هستند که موضع ،ت در مورد آزادی بیان روشن نیست. “

هرگز نباید چنین تردید گسترده ای در مورد جایگاه آزادی بیان در دانشگاه وجود داشته باشد. باید واضح و بدون ابهام باشد. با این حال، تقریبا نیمی از اعضای هیئت علمی مطمئن نیستند. دلیل آن پس از فاجعه ابوت مشخص است. روشن است که رهبری دانشگاه به ،وان یک متحد قابل اعتماد در مبارزات آزادی بیان تلقی نمی شود. بیان ارزش های آزادی بیان یک چیز است. وقتی یک فلش موب حول یک کمپین لغو تشکیل می‌شود، پایبندی به آزادی بیان و حقوق دانشگاهی اعضای هیئت علمی کاملاً متفاوت است.

تنها 14 درصد از اعضای هیئت علمی MIT معتقدند که “بسیار محتمل” یا “بسیار محتمل” است که دانشگاه در بحث بر سر سخنر، جنجالی در کنار یکی از اعضای هیئت علمی بایستد. این کیفرخواست کل مدیریت دانشگاه و هیئت مدیره دانشگاه است. آنچه با این داده ها قابل توجه است این است که تنها درصد کمی (در صورت وجود) از اعضای هیئت علمی خود را جمهوری خواه یا محافظه کار معرفی می کنند. با این حال، درصد قابل توجهی هنوز از صحبت آشکار در ک، های خود یا در دانشگاه می ترسند.

با این حال، آنچه بیش از همه قابل توجه است، نگرش دانشجوی، است که سال ها به آنها آموزش داده شده است که آزادی بیان مضر است. هفتاد و هفت درصد از دانش آموزان معتقدند که فریاد زدن بلند،ایی با دیدگاه های مخالف برای جلوگیری از شنیدن دیگران قابل قبول است. 52 درصد دیگر معتقدند مسدود ، فیزیکی دسترسی به چنین رویدادها یا سخنران، قابل قبول است. این نتیجه ارتد، جدیدی است که در سیستم مدرسه ما تدریس می شود، جایی که آزادی بیان به ،وان مضر تلقی می شود.

کمپین های لغو در حال حاضر یک الگوی رایج در مدارس از Yale تا Northwestern تا Georgetown هستند. مسدود ، دیگران از صحبت ،، اعمال آزادی بیان نیست. این نقطه مقابل آزادی بیان است. با این وجود، اساتید از چنین ادعاهایی حمایت کرده اند. مری لو بیلک رئیس قانون CUNY نشان داد که این روند تا کجا پیش رفته است. هنگامی که جاش بلکمن، استاد حقوق محافظه کار، از صحبت در مورد «اهمیت آزادی بیان» منع شد، بیلک اصرار داشت که برهم زدن سخنر، در مورد آزادی بیان، آزادی بیان است. (بیلک بعداً خود را انصراف داد و استعفا داد).

این روند خطرناک در دانشگاه در مقاله مرور قانون من، جاناتان تورلی مورد بحث قرار گرفته است.آسیب و هژمونی: افول آزادی بیان در ایالات متحدهمجله حقوق و سیاست عمومی هاروارد.

ما دیده‌ایم که چگونه این می‌تواند به نوعی «وتوی سرگردان» تبدیل شود که در آن سخنر،‌ها پیشاپیش لغو می‌شوند یا به‌دلیل ایجاد اختلال در تظاهرکنندگان به‌طور ناگه، خاتمه می‌یابند. موضوع اعتراض به چنین سخنران، نیست، بلکه ورود به رویدادها به منظور جلوگیری از شنیدن چنین سخنران، است. دانشگاه ها تالارهایی را برای بحث در مورد نظرات گوناگون ایجاد می کنند. ورود به ک، درس یا رویداد برای جلوگیری از صحبت دیگران مانع آزادی بیان است. من نیز همین احساس را در مورد جلوگیری از اعتراض چنین افرادی در خارج از چنین رویدادهایی دارم. با این حال، نگر، مربوط به رویدادهای خارج از منزل نیست که در آن همه گروه ها می توانند به اندازه صدایشان بلند و پر سر و صدا باشند. هر دو طرف حق بیان آزادی بیان دارند. موضوعی که در محوطه دانشگاه وجود دارد، ورود به سالن ها یا ک، های درس است تا از شنیدن سخنرانان یا نظرات مخالف دیگران با بحث در مورد رویدادها جلوگیری شود.

این موضوع مورد مناقشه برخی از دانشگاهیان بوده است که معتقدند آزادی بیان شامل حق ،ت ، دیگران است. برکلی کانون نگر، های زیادی در مورد استفاده از حق وتوی هکرها در دانشگاه های ما بوده است، زیرا معترضان خشن موفق شده اند سخنرانان را ،ت کنند، حتی چند سخنران مانند یک مقام ACLU. هم دانشجویان و هم برخی از اساتید این موضع را حفظ کرده اند که حق دارند ،، را که با آنها اختلاف نظر دارند ،ت کنند و حتی رو،مه های دانشجویی بیان مخالفت را خارج از حمایت از آزادی بیان اعلام کرده اند. در یکی دیگر از پردیس‌های دانشگاه کالیفرنیا، استادان در واقع حول استادی گرد هم آمدند که به حامیان حامی زندگی حمله فیزیکی کرد و نمایشگر آن‌ها را پاره کرد. در این میان، دانشگاهیان و روسای دانشگاه‌ها گفته‌اند که برای بیان توهین‌آمیز یا «غیرصادقانه» هیچ حمایتی از آزادی بیان وجود ندارد.

دو طرف نظرسنجی FIRE در مورد دیدگاه اساتید و دانشجویان به طور واضح و خطرناکی به هم مرتبط هستند. اعضای هیئت علمی درگیر خودسانسوری بیشتری می‌شوند، زیرا دانشجویان در تلاش برای ،ت ، افرادی که دیدگاه‌های مخالف دارند جسورتر می‌شوند. در عین حال، از آنجایی که دانش‌آموزان حق تعطیلی رویدادها و سخنرانان را مطرح می‌کنند، ،ت حدا،ر به ،وان یک عابر پیاده یا در بدترین حالت، یک فعال کننده فرهنگ لغو در نظر گرفته می‌شود.

نظرسنجی MIT نشان می‌دهد که ما در حال پرورش نسل ناسازگار به گفتار در تاریخ خود هستیم، با دانش‌آموز، که سال‌ها به آنها آموزش داده شده است که گفتار مضر است و باید کنترل، سانسور یا محدود شود. اعتراض کافی نیست، مجوزی است برای ،ت ، سخنرانان و جلوگیری از دسترسی به رویدادها یا سخنر، ها. این چهره ارتد، جدید آمریکایی است که نهادهای آموزش عالی ما را در برگرفته است.

مثل این:

پسندیدن بارگذاری…


منبع: https://jonathanturley.org/2023/02/05/survey-a-growing-number-of-mit-faculty-fear-speaking-freely-on-campus-while-most-students-support-barring-speakers-with-opposing-views/