شیر صافی تکنوپایپ | کسری سارانشیر صافی تکنوپایپ | کسری ساران

نوع سوم صافی چدنی میراب، صافی یک سر فلنج است که در ورودی مکش پمپ ها و حوضچه ها قرار می گیرد. از مزایای این قطعه صافی می‌توان به نوع سفارشی بودن آن اشاره کرد که در هر سایزی (با توجه به دهانه ورودی) قابل تولید و تأمین است. در مقاله پیش رو به طور کامل شیر صافی را معرفی کرده و انواع آن را مورد بررسی قرار دادیم تا با توجه به انواع مختلف و کاربرد های آن این محصول را خریداری کنید.

  • صافی این شیرها به شکل استوانه‌ای هم قطر با فضای داخل شیر طراحی ‌شده است.
  • به کمک شیر صافی می‌توان فواصل زمانی پاکسازی لوله و قطعات از رسوبات را افزایش داد.
  • اینگونه شیرآلات بواسطه شکل خاصی که دارند تغییر جهت کمتری نسبت به دیگر انواع شیر صافی دارند، در نتیجه به راحتی سیال را عبور می دهند.
  • در ضمن توری شیرها از سایز 1/4-1 به بالا، از دولایه توری یکپارچه تشکیل شده است که مقاومت آن را چند برابر می‌کند.
  • امکان بروز مشکل در اتصالات فلنجی و امکان نشتی در قسمت درزگیر نیز از دیگر معایب شیرهای صافی شیر صافی هستند.

شیر آلات صنعتی  مختلف در صنایعی مانند صنعت نقل و انتقال مایعات کاربرد فراوانی دارند. همان طور که می دانید لوله‌کشی، سال هاست که در زندگی انسان ها تاثیر زیادی دارد. شیرآلات از متریال های مختلفی مانند چدن، سفال، آهن، استیل و غیره تولید می شود.

کاربردهای شیر صافی توری دار و تفاوت های آن با فیلتر

در اصل این دسته از شیرآلات جهت فیلتر کردن انواع سیالات به کار می‌روند. سروکار بسیاری از صنایع با سیالاتی است که تصفیه آن‌ها جهت عملکرد صحیح تمام سیستم، لازم و ضروری است. به طور مثال در تمام صنایع مربوط به آب و فاضلاب، نفت، گاز و پتروشیمی.

شیر صافی برنجی چگونه طراحی ‌شده است؟

چرا که صافی توری مانند آن دارای سوراخ‌های باریک عبور سیال است، شرایط شستشو دارد و می‌توانیم برای چندین‌بار از یک صافی استفاده کنیم. عموما جنس توری و بدنه شیر صافی استیل از آلیاژ ضدزنگ ساخته می شود و در خطوط و سیال های خاص کاربرد دارند. به دلیل سطح صیقلی آلیاژ استنلس استیل ، امکان تمیزکاری بدنه و توی این شیر به راحتی وجود دارد. شیر صافی استیل در برابر حرارت و خوردگی مقاومت بالائی دارد و به همین دلیل از محبوبیت بالائی در میان صنایع برخوردار است.

در چنین شرایطی تصفیه و پالایش سیال می‌تواند طول عمر سیال و تجهیزات را افزایش دهد. در صورتی که از شیر صافی استفاده نشود، سیستم لوله‌کشی سیال، قطعات و تجهیزات نیاز به پاکسازی در فواصل زمانی کوتاه‌مدت دارند. اما حضور شیر صافی در صنایع مختلف می‌تواند حلال چنین مشکلاتی باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار