هک ارزهای دیجیتال همچنان در حال افزایش است – جنایت


15 فوریه 2023

رحمان راولی وکلای دادگستری


برای چاپ این مقاله تنها چیزی که نیاز دارید ثبت نام یا ورود به سایت Mondaq.com است.

سید رحمان، متخصص کریپتو در وکلای جرایم مالی رحمان راولی، آ،ین آمار را بررسی می کند.

سال گذشته بزرگترین سال برای هک کریپتو بود، با 3.8 میلیارد دلار سرقت از مشاغل ارزهای دیجیتال.

گزارش تحلیلگران بلاک چین Chainalysis نشان می دهد که سال 2022 روند مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال گذشته را ادامه داد که جذاب ترین هدف برای هکرها بود.

حملات به پروتکل‌های DeFi (مجموعه کدهایی که نحوه استفاده از دارایی‌های دیجیتال در شبکه بلاک چین را کنترل می‌کنند) 82.1 درصد از کل ارزهای دیجیتال سرقت شده توسط هکرها – در مجموع 3.1 میلیارد دلار را تشکیل می‌دهند. این نسبت به رقم 73.3 درصدی DeFi در سال 2021 افزایش یافته است.

از 3.1 میلیارد دلار، 64 درصد از پروتکل های پل زنجیره ای متقاطع تامین شده است. اینها کاربران را قادر می سازد تا ارز دیجیتال خود را از یک بلاکچین به بلاک چین دیگر منتقل کنند. این معمولاً با قفل ، دارایی های کاربر در یک قرارداد هوشمند در زنجیره اصلی و سپس ضرب دارایی های معادل در زنجیره دوم به دست می آید.

اما چنین عملی می تواند برای هکرها جذاب باشد. هر گونه اشتباه در کد قرارداد هوشمند زیربنایی می تواند توسط ،، که به دنبال سود غیرقانونی هستند شناسایی و مورد سوء استفاده قرار گیرد.

شفافیت DeFi آن را به یکی از سریع ترین حوزه های ارزهای دیجیتال در حال رشد تبدیل کرده است. افزایش محبوبیت آن در پی تعدادی از رسوایی‌های مرتبط با کریپتو رخ داد که حداقل تا حدی به دلیل عدم شفافیت در مورد فعالیت‌های ،ب‌وکارهای رمزنگاری متمرکز بود. با این حال، در حالی که شفافیت بخشی از جذابیت DeFi است، آن چیزی است که آن را برای هکرها جذاب می کند. هکرها کد DeFi را از نظر آسیب‌پذیری ارزیابی می‌کنند و سپس فعالیت‌های خود را در زم، انجام می‌دهند که می‌تواند دستاوردهای غیرقانونی بالقوه آنها را به حدا،ر برساند.

در حالی که DeFi به ،وان یکی از جدیدترین و هیجان‌انگیزترین پیشرفت‌ها در ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید، اما یادآور خطراتی است که همیشه در این بخش به سرعت در حال توسعه وجود داشته است. با توجه به کاربران بالقوه بیشتری که به دنبال ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند، اجتناب ناپذیر است که هک مرتبط با ارز دیجیتال در آینده نزدیک به شدت افزایش یابد.

محتوای این مقاله به منظور ارائه راهنمای کلی در مورد موضوع است. باید در مورد شرایط خاص خود از یک متخصص مشاوره بگیرید.

مقالات پرطرفدار در مورد: حقوق جزا از ،ستان


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1283484