Feathers Fly Over ادعای ویرایشگر Scientific Americans مبنی بر اینکه پرندگان چهار جنس دارند – جاناتان تورلی


ما اخیراً در مورد جنجال یک استاد مردم‌شناسی دانشگاه پیتسبورگ صحبت کردیم که اعلام کرد نمی‌توان ،ت یک فرد را از روی استخوان‌هایش تشخیص داد. در حال حاضر سردبیر علمی آمریکایی لورا هلموت به دلیل ادعای اینکه پرندگان دارای چهار جنس هستند مورد انتقاد قرار گرفته است.

در 17 می، هلموت توییت کرد بی،ه ای با الف مقاله 2017 که در نوت بوک Audubon گنجشک‌های گلو سفید دارای چهار جنس کروموزومی متمایز هستند که به روش‌های جذابی جفت می‌شوند. PS طبیعت شگفت انگیز است[.] رابطه ، PPS باینری نیست.

مفسران مختلف «مرغ» فریاد زدند. آنها خاطرنشان ،د که مقاله مورد بحث به دو نوع نر و دو نوع ماده با کندن پرهای مختلف اشاره دارد. دو مجموعه متفاوت از نشانه‌های پر، ال،ای تولید مثلی متفاوتی را بین اعضای باریکه سفید و برنزه‌ای ایجاد ،د.

جفری می،، روانشناس تکاملی دانشگاه نیومکزیکو، در توییتی نوشت: «چرا در مورد آنچه که این رو،مه می گوید دروغ می گویید؟ یک «نوع» استراتژی تولیدمثلی در یک جنس با ،ت ی،ان نیست. شرم آور است که سردبیر @sciam تمامیت علمی را به صفر نشان می دهد.

به طور مشابه، زیست‌شناس کالین رایت نوشت: «نمی‌دانم واقعاً مقاله را نمی‌فهمید یا عمداً آن را اشتباه تعبیر می‌کنید. اما در هر صورت، به ،وان سردبیر @sciam این شرم آور است.

را خود کاغذ درگیر چیزی است که آن را «ساده سازی بیش از حد» می نامد و می گوید که «تقریباً انگار» چهار ،ت وجود دارد:

“بنابراین شکل‌ها از نظر ویژگی‌هایی که به موازات تفاوت‌های معمول بین ،ت در پرندگان است، متفاوت هستند. با نگاهی به گلو سفید در فصل تولید مثل، چهار نوع متمایز را می بینیم. برای ساده‌تر ،، می‌تو،م آن‌ها را نرهای فوق‌پرخاشگر، نرهای پرورش‌دهنده‌تر، ماده‌های تا حدودی پرخاشگر و ماده‌های فوق‌پرورش بنامیم. تقریباً انگار گنجشک گلو سفید چهار جنس دارد. این ممکن است شبیه یک شوخی به نظر برسد، اما در واقع توصیف خوبی از آنچه در حال وقوع است است.

منتقدان مختلف اعتراض کرده اند که ساینتیفیک امریکن در دوران هلموت سیاسی تر و بیدارتر شده است.

این ماه مجله مقاله ای از آگوستین فوئنتس با ،وان «در اینجا به این می پردازیم که چرا رابطه ، انسان باینری نیست. تخمک ها زن نمی سازند و نطفه ها مرد را نمی سازند

فوئنتس تأکید می کند: «تا آنجا که ما می د،م، هیچ پرنده دیگری در جهان با این آرایش منحصر به فرد وجود ندارد.» با این حال، او تلاش می کند این تحقیق را به بحث در حال انجام در مورد ،ت انسان گره بزند. وی خاطرنشان می کند:

اگرچه اسپرم ها و تخمک ها مهم هستند، اما تمام زیست شناسی نیستند و همه آنچه را که باید در مورد ،ت، به ویژه ،ت انسان بد،م، به ما نمی گویند.

اجازه دهید واضح بگویم: من این بحث را ندارم که تفاوت در زیست شناسی ، مهم نیست. انجام می دهند. همچنین ادعا نمی کنم که فیزیولوژی تولید مثل جنبه مهمی از زندگی همه حیوانات نیست.

مثل این:

پسندیدن بارگذاری…


منبع: https://jonathanturley.org/2023/05/20/nature-is-amazing-feathers-fly-over-claim-of-scientific-americans-editor-that-birds-have-four-،es/