#MyCLATStory- کاشیکا لت [AIR 125] نکات آماده سازی خود را برای CLAT به اشتراک می گذارد


برای CLAT 2024 آماده می شوید؟ داستان #CLATS Ka،ka Lath را بخو،د و بینشی در مورد نحوه بدست آوردن AIR 125 در CLAT 2023 بدست آورید. این پست را بخو،د تا با استراتژی آماده سازی، نکات مهم و توصیه های او برای ،، که امسال CLAT را انتخاب می کنند آشنا شوید.

. برای ما کمی در مورد خودتان بگویید

سلام من کاشیکا لث هستم. من مدرسه را از مدرسه ،تی بین المللی دهلی در گورگان، هاریانا به پایان رساندم. من در سال 2022 برای CLAT ظاهر شدم و توانستم یک صندلی در NALSAR، حیدرآباد به دست بیاورم. بنابراین، من در شرف وکالت هستم – اولین نفر در خانواده ام! من برای شروع امسال بسیار هیجان زده هستم.

سفر CLAT شما چگونه آغاز شد؟

راستش را بخواهید، مانند بسیاری از دانش‌آموزان نوجوان ک، یازدهم، ایده روشنی درباره کاری که می‌خواهم انجام دهم نداشتم، اما می‌دانستم که باید برای چیزی آماده شوم. من همیشه به خواندن، نوشتن و بحث ، علاقه داشتم، بنابراین می خواستم شغل رویایی من تا حدودی به این مهارت ها نیاز داشته باشد.

از این رو، به طور طبیعی، من شروع به علاقه مندی به حقوق کردم و تحقیقات خود را در مورد CLAT برای حرفه خود آغاز کردم. آن زمان بود که با ابیلاشا خانم آشنا شدم، که از زم، که در مراحل اولیه سفر CLAT بودم تا پایان من را راهنمایی کرد. مهمترین چیزی که از او یاد گرفتم در مورد توسعه مهارت های درک مطلب (RC) بود. به توصیه او، من 2 سال قبل از ورودم، آماده شدن برای CLAT را آغاز کرده بودم.

درک این نکته برای داوطلبان مهم است که نه فقط CLAT، بلکه تقریباً تمام آزمون‌های ورودی به شما نیاز دارند که بر RC تسلط داشته باشید، که می‌تواند بسیار امتیازآور باشد. برای رسیدن به این بخش ها، مشتاقان باید درک محکمی از واژگان، سرعت خواندن بسیار سریع و درک بالا داشته باشند. متأسفانه، این مهارت‌ها که در طول زمان زیاد و بدون تمرین ایجاد می‌شوند، می‌توانند تنها در یک ماه مطالعه، RC شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. بنابراین، با شروع از 2 سال قبل و فقط حل بخش های RC با یک تایمر، می تو،د برتری بیشتری نسبت به سایر مشتاقان داشته باشید.

شما در CLAT 2023 امتیاز AIR 125 را ،ب کردید. می تو،د به ما بگویید چگونه برای امتحان آماده شدید؟

من 2 سال زودتر شروع کرده بودم، و فقط عادت داشتم به حل ،مت های RC ادامه می دادم و رو،مه ها را می خواندم تا عادت مطالعه را در خود ایجاد کنم. من حتی برای حل برخی از سوالات ریاضی مرتبط با CLAT استفاده می کردم. اینها را می توان به راحتی آنلاین پیدا کرد.

یک کار بسیار مهم که به توصیه ابیلاشا خانم انجام دادم این بود که یک سال زودتر از آنچه که قرار بود در CLAT ظاهر شدم. این مهم ترین تجربه یادگیری برای من بود و من آن را به هر ،ی که برای CLAT ظاهر می شود توصیه می کنم. یک “تمرین” تلاش کنید! این آزمون واقعی استراتژی و روش آماده سازی شما خواهد بود.

نزدیک‌تر به زمان تلاش «نهایی» واقعی، شروع به مطالعه گسترده GK کردم و یادداشت‌برداری کردم. من همچنین شروع به مس،ه ، زیادی کردم و با استفاده از یک ساعت آنالوگ کوچک، ساعتی که در سالن امتحان مجاز است، زمان بندی کردم. سعی کردم تا جایی که می‌توانم شرایط امتحان را بازسازی کنم. من فقط تمس،های فیزیکی OMR را حل کردم، زیرا از تلاش “تمرین” خود یاد گرفتم که پر ، یک برگه OMR چیزی است که باید به آن تسلط داشته باشم. اگر با برگه OMR آشنا نباشید، مشکلات زیادی وجود دارد. من هم ط،ه های آنلاین انجام دادم، اما فقط برای تمرین سوالات.

چه انگیزه ای باعث شد که به ،وان شغل حقوق را دنبال کنید؟

من همیشه از خواندن و خوب خواندن قدرد، کرده ام. من همچنین از بیان ایده‌هایم به صورت واضح لذت می‌بردم. در واقع حتی مادرم هم به شوخی می گفت من زیاد بحث می کنم و وقتی بزرگ شدم باید وکیل شوم. والدین و معلمانم، به ویژه معلم ،یسی ام، مرا تشویق ،د تا در مسابقات مناظره و MUN های مدرسه ام شرکت کنم. عصبی بودم اما با موفقیت اجرا کردم و متوجه شدم که در آن مهارت دارم. این چیزی بود که باعث شد متوجه شوم که من همیشه در معرض موضوعاتی بوده ام و از آن مهمتر از آن لذت می برم، شاید یک وکیل در آن استعداد داشته باشد!

زم، که من واقعاً سفر CLAT و تحصیل در CLAT را شروع کردم، آن زمان بود که واقعاً به حقوق علاقه مند شدم. قبلاً من در مورد یک گزینه شغلی منحصر به فرد به خودی خود معطل نبودم، تمرین و تلاش چیزی است که باعث علاقه من شد. چیزی که من در مورد انگیزه و اشتیاق متوجه شده ام این است که فقط در یک لحظه تعیین کننده و داست، اتفاق نمی افتد. اشتیاق به شغل یا “شغل رویایی” یک هدف نیست، بلکه سفری پر از فرصت هایی است که تصمیم می گیریم آنها را انتخاب کنیم یا انتخاب نکنیم. این وظیفه بر عهده ماست که حداقل تمام فرصت هایی را که برایمان پیش می آید امتحان کنیم و سپس تعیین کنیم که از کدامیک لذت می بریم و کدام یک را می تو،م به ،وان شغل واقعی دنبال کنیم.

کمی در مورد تجربه خود در هنگام استفاده از CLAT 2023 به ما بگویید. آیا استراتژی خاصی دارید؟ در حین شرکت در آزمونی که به شما کمک کرد تا این حد خوب امتیاز بگیرید، استخدام شده اید؟

استراتژی من و من معتقدم که تنها استراتژی که به ش،تن CLAT یا هر بررسی دیگری در این زمینه کمک می کند، مدیریت زمان است. برگه سوال CLAT خیلی پیچیده نیست، اما خسته کننده است. وقتی مشتاقان سوالات مقالات قبلی CLAT را تمرین می کنند، می توانند آن را به راحتی حل کنند، اما هنگام انجام مقاله واقعی، دچار مشکل می شوند. دلیلش این است که مغز آن طور که ما نیاز داریم هوشیار و تیز نمی ماند، در حالی که تمام این سوالات را به مدت 2 ساعت به طور مداوم حل می کند. چیزی که هر ،ی که از CLAT استفاده می کند باید با آن مبارزه کند، تمایل به از دست دادن تمرکز در زم، است که زمان استراحت من،ی در نظر گرفته نمی شود.

روشی که توانستم تمرکز خود را حفظ کنم این بود که مقاله ام را بین بخش های خواندنی و غیر خواندنی ت،یم کردم. اغلب هنگام خواندن بیش از حد برای مدت طول،، احساس می کنیم که درک آنچه را که می خو،م متوقف می کنیم و در نهایت یک خط را بارها و بارها می خو،م. این اتلاف وقت چیزی نبود که بتوانم در طول مقاله از عهده آن بر بیایم، از این رو کاغذم را به این ترتیب ت،یم کردم. این به هر یک از ما بستگی دارد که با استفاده از ط،ه های زیاد، بهترین روش را پیدا کنیم، اما من این روش را برای من بهترین است.

کار دیگری که در طول مقاله انجام دادم، اما ممکن است برای همه کارساز نباشد، این است که سؤالات را قبل از متن خواندم و سپس پاسخ‌ها را در ،مت جستجو کردم. من در تمام کانال‌های YouTube مربی برتر CLAT دیده‌ام که توصیه می‌کنند از آن جلوگیری کنند زیرا دانش‌آموز ممکن است متن را اشتباه درک کند و پاسخ اشتباه را علامت‌گذاری کند. با این حال، این ترفند به من کمک کرد تا در زمان و تلاش ذهنی صرفه جویی کنم، زیرا خواندن و درک هر ،مت طول، من را خسته می کرد.

3 منبع اصلی اطلاعات شما برای CLAT چه بود؟ آیا شما برای CLAT آماده شده اید؟ خودت؟

من خودم برای CLAT آماده نشدم. همانطور که قبلاً اشاره کردم، ابیلاشا خانم مرا راهنمایی کرد. با این حال، بسیاری از دانش‌آموزان هستند که خودشان در حال آماده‌سازی هستند و تا زم، که مکان‌های من، برای جستجوی اطلاعات را بدانند، کاملاً ممکن است که خودشان CLAT را بشکنند.

منابع اصلی اطلاعات من کانال‌های YouTube مانند World Affairs، Drishti IAS، Study IQ و Byju’s CLAT بودند تا در بخش GK مقاله CLAT به من کمک کنند. هر روز، حداقل نیم ساعت وقت صرف می‌کردم تا این کانال‌ها را برای اطلاعات مربوط به CLAT بررسی کنم و با استفاده از آنها یادداشت‌برداری می‌کردم. برای تمرین GK، من همچنین به رو،مه هایی مانند هندو و ایندیان ا،پرس اعتماد کردم. من اشتراک آنلاین این رو،مه ها را داشتم اما در عصر اینترنت می توان همین اطلاعات را به صورت رایگان پیدا کرد. برای مثال، سرمقاله‌های Drishti IAS به م،ای واقعی کلمه بهترین منبع همه چیز GK هستند. هدف مطالعه از رو،مه ها و سرمقاله ها، با وجود اینکه اطلاعات زیادی از ویدیوهای یوتیوب به دست آوردم، این بود که در تمرین مطالعه و مرور اطلاعات مهم باقی بمانم.

همچنین، بارها CLAT به م،ای واقعی کلمه از مقاله ای از رو،مه ها به ،وان متن استفاده می کند. آن منابع بخش GK را پوشش می‌دهند، اما برای بقیه بخش‌ها، فقط تمرین می‌تواند کمک کند. من قبلاً به کتاب‌های درسی RC اشاره کردم، اما یک منبع تمرین مهم‌تر، مس،ه‌ها هستند. به نظر من، مهم نیست که در ابتدا چقدر امتیاز می گیرید، تا زم، که به طور مداوم حداقل 2 ماک در هفته انجام دهید. این واقعاً بزرگترین منبع اطلاعات در مورد پیشرفت شما و استراتژی برنده شماست.

من انواع مختلف تمس،ها را انجام دادم – LegalEdge، Career Launcher، LawPrep، CLAT Prep،
Oliveboard، Topranker – شما نام ببرید، من آن را انجام داده ام. هر ،ی می تواند برخی از ماک ها را به صورت آنلاین ،یداری کند و دلیل من برای انجام انواع مختلف ماک این است که از تکیه بر یک الگوی مربیگری خودداری کنم و از سوالات تکراری خودداری کنم. فکر می‌کنم تنوع با برتری نسبت به دیگر متقاضیان به من کمک کرد.

به نظر شما چه چیزی #CLATStory شما را از دیگران متمایز می کند؟

به این ترتیب، هیچ چیزی وجود ندارد که داستان CLAT من را از همه ده‌ها هزار دانشجوی دیگری که قبلاً این مقاله را امتحان کرده‌اند متمایز کند. با این حال، آنچه من امیدوارم این است که تجربیات و داستان من حداقل به یکی از آن ده ها هزار دانش آموزی که در آینده برای CLAT ظاهر می شوند کمک کند.

توصیه ای دارید که می خواهید به داوطلبان دانشکده حقوق منتقل کنید؟

آنچه می خواهم بگویم بسیار کلیشه ای به نظر می رسد، اما سخت کوشی و تلاش نتیجه می دهد. کلیشه ها فقط کلیشه ای هستند زیرا تمایل به درستی دارند. من داوطلبان زیادی را می شناسم که فقط برای CLAT به ،وان آ،ین راه حل اقدام می کنند تا در صورت ،ب نتیجه خوب در هر کدام، تا حد امکان بتوانند امتحانات بیشتری را انجام دهند. ایده اصلی انجام بسیاری از امتحانات خوب است، و من حتی معتقدم که دانش آموزان بیشتری باید در MHCET، SLAT، AILET، LSAT و تمام آن امتحانات دیگر ثبت نام کنند. با این حال، مقاله CLAT را به ،وان آ،ین چیزی که در ذهن خود دارید تلقی نکنید و تا جایی که می تو،د زمان خود را به مطالعه و تمرین مقاله CLAT اختصاص دهید. فقط در امتحان شرکت نکنید تا یک جعبه را علامت بزنید. سخت کار کنید و زمان من، و من،ی را نیز به مطالعه آن اختصاص دهید. من همچنین می‌خواهم برای همه مشتاقان برای CLAT 2024 آرزوی موفقیت کنم. شما می‌تو،د این کار را انجام دهید!

این مصاحبه بخشی از مجموعه #MyCLATStory ما است که در آن با دانشجویان حقوق و متخصصان حقوق مصاحبه می کنیم.


منبع: https://lawctopus.com/clatalogue/clat-ug/clat-story-law-sc،ol-experience-interview-with-clat-topper/#new_tab